gera keistis į gerą

Mes įsipareigojame tvariam maistui!

Susidūrusi su didžiuliu visą planetą liečiančiu iššūkiu išmaitinti beveik 9 milijardus žmonių, kartu atsižvelgiant į ekologines problemas, kylančias dėl klimato kaitos, Bonduelle nusprendė, kad vartotojų lėkštėse turi būti daugiau augalinio maisto nei mėsos. Šį sprendimą nulėmė Bonduelle įsitikinimas, kad augalinis maistas ir ekologinių žemės ūkio sektorių tobulinimas yra pagrindinės prielaidos kuriant tvarų aukščiausio lygio žemės ūkį, kuris padėtų tiek šiandienos, tiek rytojaus kartoms.

 

 

Daržovės užima vis didesnę maisto dalį mūsų kasdienybėje. Nors atrodo jas užauginti nėra sunku - juk dauguma turime savo darželį. Visada yra susiduriama su iššūkiais, tokiais kaip įvairūs parazitai, suprastėjęs dirvožemis ar augalų ligos. Kovojant su jais mes galime rinktis lengvą kelią nesaugant gamtos - naudoti pesticidus, įvairias medžiagas - taip nekreipiant dėmesio į gamtą ir jai daromą žalą.

Bonduelle renkasi sunkesnį kelią - mes siekame, kad daržovės būtų užaugintos tvariai, nenaudojant to, ko galima išvengti, mes saugojame gamtą bei jos išteklius.

Atsakinga vandentvarka 

Vanduo - nuo jo mes pradedame ir baigiame savo dieną, jis lydi mus kiekviename žingsnyje. Be vandens neišgyventų nei vienas augalas bei gyvūnas, todėl jis mums yra vienas svarbiausių gamtos išteklių, kurį mes turime taupyti. 

Bonduelle stengiasi sutaupyti kuo daugiau vandens - mes skatiname savo partnerius ūkininkus naudoti patobulintas laistymo sistemas, kad būtų išsaugoma kuo daugiau vandens. Daugiau apie tai filmuke:

 

Vabzdžių gaudyklės

Vabzdžiai kenkėjai gali padaryti didelę žalą daržovėms, kurias auginame. Siekiant to išvengti, dažnai yra naudojamos cheminės medžiagos, naikinančios vabzdžius. 

Tam, kad cheminės medžiagos būtų naudojamos atsakingai - Bonduelle naudoja vabzdžių gaudykles, apie tai filmuke:

 

Mechaninis piktžolių ravėjimas

Cheminiai herbicidai daro didelę žalą dirvožemiui ir biologinei įvairovei. Mes stengiamės jų išvengti, todėl naudojame mechaninį piktžolių ravėjimą, apie tai daugiau filmuke:

 

Juostinis dirvos įdirbimas

Auginime svarbu viskas - nuo vietovės bei dirvožemio pasirinkimo, nuo to, kaip mes pasiruošiame dirvožėmį prieš sėjimą, svarbu net tai, kaip jį įdirbame! Kodėl dirvos įdirbimas yra svarbu ir kodėl mes renkamės juostinį dirvos įdirbimą - apie tai ir dar daugiau filmuke:

 

Sėjomaina

Sėjomaina yra vienas pagrindinių ūkininkavimo principų šiais laikais. Taip neišeikvojamas dirvožemis, išsaugoma biologinė įvairovė, o augalai auga greičiau. 

Norint sužinoti kas yra sėjomaina ir kodėl ji padeda ūkininkaujant - žiūrėkite filmuke:

 

Antsėlis

Svarbu saugoti dirvožemį net tada, kai jame niekas neauginama. Tam naudojamas antsėlis - padedantis apsaugoti dirvožemį. Apie tai filmuke: